Le Duc Gerd
Contact en info:
Adres: Haspengouwstraat 22 in 2660 Antwerpen (Hoboken)
Tel: 0468-15 05 27
E-mail: [email protected]
Website: http://gerdleductoneelauteur.wordpress.com/author/gerdleduc/
Nieuw!!!!
In ware liefde
Geestige familiesaga voor 3 dames + 4 heren + muzikanten door Gerd Le Duc
Korte inhoud:
Over een gedreven pastoor die -dwars tegen de tijdsgeest in- zijn bedreigde kerk wil redden en terug doen vollopen,
over een jonge, werkloze luiaard die alleen maar uit is op eigen pleziertjes,
over een zoekende vrouw in haar midlife, momenteel zoekt ze vooral groene blaadjes,
over haar diepgelovige dochter, een gedreven godsdienstlerares die dweept met de pastoor,
over haar vader, een rijke atheïst tot in de kist,
over diens vriendin, een goedhartige madam vol versprekingen,
over haar ex-man, een oersaaie boekbinder,
over geloven of niet,
over In Ware Liefde zijn met dierbaren,
over In Ware Liefde zijn met God.
In Ware Liefde kan overal gespeeld worden, maar in een kerk creëer je een extra dimensie. Een live orkestje (‘De Kerkband’) zorgt voor de muzikale omkadering en de juiste sfeerschepping, ook vooraf.
Verkrijgbaar bij de auteur
Jaar in, Jaar uit
Komedie voor 5 dames + 4 heren door Gerd Le Duc
Korte inhoud:
Alvorens te stoppen wil romanauteur Flor Bic nog één spraakmakend boek schrijven: een reality-boek, naar analogie met het populaire concept van reality-tv.
Omdat de betrokkenen dan niet mogen weten dat hun doen en laten geregistreerd wordt, overtuigt Flor zijn beste vriend Guy Hertogs, om een jaar lang undercover te gaan in zijn eigen gezin.
Het gezin Hertogs heeft het ideale profiel voor dit schrijfproject, want alle gezinsleden staan voor een kruispuntjaar.
Guy zelf gaat dit jaar met pensioen, zijn vrouw koestert muzikale ambities en heeft zelfs al een manager, zijn zoon gaat de politiek in, zijn dochter en haar beste vriendin zijn single vrouwen op jacht en zijn schoondochter is een bekend tv-gezicht. Daarenboven loopt er ook nog een Poolse poetsvrouw rond ten huize Hertogs.
Een jaar lang gluren we zonder enige vorm van censuur, naar deze kleurrijke familie.
Zelfs vanachter de badkamerspiegel.
Uitgegeven bij: Toneelfonds J. Janssens
Beminde parochianen, …
Genre: Tragikomedie
Voor: 7 dames, 9 heren
Duur: Avondvullend
Korte inhoud
De pastoor in een gezellige dorpsgemeenschap is stervende. Hij blikt op zijn sterfbed terug op de laatste maanden van zijn leven. In het typisch Vlaams volkscafé ‘Onder den toren’ maken we kennis met zijn vrienden. Mensen van diverse pluimage, die bij nader inzien uit ieders stamcafé geplukt zouden kunnen zijn.
Dit is een fragmentarisch sfeerstuk: we zien de personages op verschillende tijdstippen, onder wisselende omstandigheden. Een tragikomedie in de geest van Vlaamse volksstukken van weleer, voor gezelschappen die een grote cast willen laten schitteren.
Boordevol humor en een beetje tragedie.
Uitgegeven bij: Toneelfonds J. Janssens
Carpe Diem
Genre: Tragikomedie
Voor: 4 dames, 4 heren
Duur: Avondvullend
Korte inhoud
Via Facebook komen vier voormalige boezemvrienden terug in contact. Twintig jaar geleden beleefden ze samen de tijd van hun leven tijdens hun legerdienst, maar daarna verloren ze elkaar gaandeweg uit het oog.
Jan wil de oude vriendschapsbanden nieuw leven inblazen en hij organiseert bij hem thuis een reünie. Met partners.
Maar is de partners uitnodigen wel zo’n goed idee?
Wat als niet alles is, hoe het leek te zijn?
Waarheid versus leugen.
Schoonmenselijkheid versus schone schijn.
Uitgegeven bij: Toneelfonds J. Janssens